Produkcja – montaż elementów i płytek elektronicznych

Zarządzamy łańcuchem dostaw

Opieramy naszą produkcję zarówno na dostawach elementów powierzonych, jak i pozyskanych z rynku za pośrednictwem naszego działu zaopatrzenia. Zdobyte przez lata doświadczenia pozwoliły nam na wytypowanie sprawdzonych dostawców, gwarantujących potwierdzone pochodzenie sprzedawanych elementów.

Strefa EPA

Produkcja i magazynowanie półproduktów odbywa się w specjalnie stworzonej strefie EPA, z zachowaniem wymaganych warunków temperatury i wilgotności. Ponadto dział magazynu wyposażony jest w specjalne szafy klimatyczne, dedykowane dla przechowywania elementów szczególnie wrażliwych. Logistyka dostaw jest procesem złożonym i bardzo czasochłonnym dlatego już na tym etapie proponujemy swoją pomoc.

Montaż SMD, lutowanie elementów

Powierzchniowy montaż elektroniki prowadzony jest na linii SMD, zbudowanej z profesjonalnych urządzeń firmy YAMAHA oraz z pieca lutowniczego SMT Warthaim, który umożliwia jednoczesne lutowanie elementów SMD. Możemy zapewnić bardzo dobrą wydajność linii, co sprawia, że lutowanie elementów SMD przebiega naprawdę szybko. Elementy SMD po montażu podlegają automatycznej inspekcji optycznej, która może w stuprocentowy sposób wykluczyć wady i awarie powstałego wyrobu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że montaż SMD przebiegł właściwie i bez żadnych zakłóceń. Montaż SMD zapewnia wysoką wydajność procesu, jednocześnie elementy podlegające pod montaż SMD mogą mieć bardzo szeroki zakres wymiarów, co sprawia, że montaż elektroniki na linii SMD jest wszechstronnym rozwiązaniem.

Montaż THT, conformal coating, lakierowanie pcb

Montaż THT opiera się na wykorzystaniu agregatu lutowniczego ERSA, pracującego w osłonie azotu. Dzięki bardzo dobrej wydajności urządzeń zapewniamy montaż elementów elektronicznych z efektywnością 1000 PCB na godzinę. Co czyni montaż THT niezwykle wydajnym procesem. Elementy THT do montażu pochodzą zawsze od sprawdzonych producentów. Montaż elementów elektronicznych po zakończeniu możne zostać uzupełniony o dodatkowe powleczenie. Stosowana przez nas powłoka conformal coating nie dopuszcza wilgoci ani innych zanieczyszczeń do obwodu elektronicznego. Dzięki zastosowaniu conformal coating możemy zwiększyć trwałość i odporność przygotowywanych wyrobów. Lakierowanie PCB odbywa się za pomocą wysokiej jakości preparatów ochronnych. Dla lakierowania PCB stawiamy ograniczenia odnośnie maksymalnego wymiaru lakierowanego elementu.

Montaż finalny

Jako rozszerzenie naszej oferty montażu płytek elektronicznych i elementów elektronicznych wykonujemy także montaż finalny. Realizujemy wszystkie etapy montażu elementów w obudowy. Zajmujemy się produkcją przewodów oraz pakowaniem gotowych uprzędzeń i ich wysyłką do naszych klientów.

Testy

AOI Pruftechnik zapewnia wykonanie specjalistycznych testów, aby potwierdzić, czy montaż płytek elektronicznych przebiegał poprawnie i uzyskane wyroby są wolne od wad.

Produkcja mechaniki

Do produkcji mechaniki wykorzystujemy urządzenia firmy Trumph, Haeger i Kemppi